Έδειξε από την αρχή το πνεύμα της η Λυών! (vid)

την αρχή

Η Λυών έδειξε από την αρχή το πνεύμα της απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν στον εντός έδρας γι΄αυτήν αγώνα για το Πρωτάθλημα Γαλλίας παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Η Λυών κατάφερε να πετύχει δυο γκόλ, έναντι της Παρί Σεν Ζερμέν, ένα στην αρχή και ένα στο τέλος γυρνώντας το ματς υπέρ της. Ο Ναμπίλ Φεκίρ έκανε το 1-0 υπέρ της ομάδας του μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ωστόσο, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μισού του αγώνα, η πρώτη ομάδα του Παρισιού αντέδρασε με τον αμυντικό της, Λαιβίν Κουρζαουά, να πετυχαίνει το 1-1 στις καθυστερήσεις, στο 48΄. Στο δεύτερο ημίχρονο η Παρί έμεινε με 10 παίκτες, αφού ο Ντάνι Άλβες δέχτηκε κόκκινη κάρτα στο 57΄. Και ενώ το ματς φαινόταν, ότι θα λήξει με ισοπαλία, η Λυών πέτυχε και δεύτερο γκολ λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού με τον Μέμφις Ντεπάι να χαρίζει το 2-1 στην ομάδα του στο 94΄.

Λυών: Λόπες, Ραφαέλ, Μαρτσέλο, Μορέλ, Μεντι, Φεκίρ, Τουσάρ, Ντομπελέ, Κορνέ, Μαριάνο, Αουάρ

Παρί Σεν Ζερμέν: Αρεολά, Άλβες, Μαρκίνιος, Σίλβα, Κουρζαουά, Βεράτι, Λο Σέλσο, Ραμπιό, Μπαπέ, Καβάνι, Ντι Μαρία