Έσωσε την παρτίδα στο 90+ η Ντόρτμουντ! (vid)

έσωσε την παρτίδα

Έσωσε την παρτίδα η Ντόρτμουντ, η οποία κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, στο 90+, απέναντι στην Φράιμπουργκ, με το τελικό σκορ να είναι 2-2.

Η Ντόρτμουντ άνοιξε πολύ γρήγορα το σκορ, στο πρώτο ημίχρονο, με τον Καγκάβα να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 9’. Η απάντηση, όμως, ήρθε γρήγορα, από τους φιλοξενούμενους, και συγκεκριμένα από τον Πίτερσεν, ο οποίο με ένα ωραίο τελείωμα έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο δεύτερο μέρος, η Φράιμπουργκ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, με τον Πίτερσεν να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, στο 68’, μετά από λάθος του Σαχίν και ένα μακρινό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα του Μπούρκι. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Τολιάν έκανε ένα σουτ έξω από την περιοχή, ένα σουτ που δεν μπόρεσε να αποκρούσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας και έτσι έγινε το 2-2.

Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Πίτσεκ, Παπασταθόπουλος, Τοπράκ, Τολιάν, Καγκάβα, Κάστρο (Γκέτσε), Σαχίν, Πούλίσιτς (Γιαρμολένκο), Ομπαμεγιάνγκ, Σάντσο

Φράιμπουργκ: Γκίκιεβιτς, Σογιούντσου, Γκούλντε, Κεμπφ, Κούμπλερ, Γκάντερ, Κοχ, Αμπράσι, Πίτερσεν, Χόλερ (Κλαίντιεστ), Χαμπενέρ (Ντράγκερ)