Ανατροπή με πεντάρα η Μπάγερν! (vid)

με πεντάρα

Την ανατροπή με πεντάρα έκανε η Μπάγερν, παρότι αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Χόφενχαϊμ, επικρατώντας με 5-2 στον αγώνα για το Πρωτάθλημα Γερμανίας.

Η Μπάγερν βρέθηκε από το 3ο κιόλας λεπτό πίσω στο σκορ με τον Μαρκ Ουτ να κάνει το 0-1 υπέρ της Χόφενχαϊμ στο Allianz Arena. Μάλιστα, η Χόφενχαϊμ θέλησε να φτάσει πιο κοντά στην νίκη με τον Σέρτζ Γνάμπρι να πετυχαίνει το 0-2 στο 12o λεπτό. Ωστόσο, η Μπάγερν διέκοψε την θετική στον αγώνα πορεία της Χόφενχαϊμ και αντέδρασε στο 21΄, όταν Λεβαντόφσκι σημείωσε το 1-2, ενώ μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 25΄ο Μπόατενγκ ισοφάρισε για την ομάδα του. Η Μπάγερν, όμως, δεν ήταν πρόθυμη να μείνει μόνο στην ισοπαλία, αφού συνέχισε τα γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 63΄ο Κομάν σκόραρε στα δίχτυα του Ούρλαϊχ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με το 3-2. Τρία λεπτά αργότερα, στο 66΄ο άσος της Μπάγερν, Αρτούρο Βιντάλ έκανε το 4-2. Και αφού η Μπάγερν δεν σταματούσε με τίποτα να πετυχαίνει γκολ, σημείωσε και ένα ακριβώς στη λήξη του αγώνα, στο 90΄με τον Βάγκνερ, να διαμορφώνει το τελικό 5-2.

Μπάγερν Μονάχου: Ούλραϊχ, Κίμιχ, Μπόατενγκ, Σιούλε, Αλάμπα, Τολισό, Ρούντι, Βιντάλ, Ρόμπεν, Λεβαντόφσκι, Κομάν

Χόφενχαϊμ: Μπάουμαν, Χιούμπνερ, Φογκτ, Μπίτσακτστις, Γκάιγκερ, Ρούπ, Γκρίλιτς, Ζούμπερ, Καντεράμπεκ, Γκνάμπρι, Ουτ