Γκέλα στο 90+ για την Ίντερ με την Φιορεντίνα! (vid)

για την ίντερ

Ακόμη μία γκέλα για την Ίντερ, η οποία αν και προηγήθηκε, απέναντι στην Φιορεντίνα, με τον Μάουρο Ικάρνι, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, για το τελικό 1-1.

Σε ένα αδιάφορο παιχνίδι, η Φιορεντίνα είχε το πάνω χέρι, χωρίς, όμως να καταφέρει να αξιοποιήσει την υπεροχή της, μέχρι το 90’. Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση, με την Φιορεντίνα απλά να απειλεί με ένα σουτ και μία κεφαλιά. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ικάρντι έδωσε την λύση, στην Ίντερ, αφού πήρε το ριμπάουντ μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Από κει και πέρα, η γηπεδούχος είχε κάποιες ευκαιρίες να απειλήσει και τελικά στις καθυστερήσεις, ο Σιμεόνε, ισοφάρισε και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Κανσέλο (Καντρέβα), Σάντον, Ρανότσια (Ναγκατόμο), Βετσίνο, Μπόρχα Βαλέρο, Γκαγλιαρντίνι, Μάριο (Ντάλμπερτ), Πέρισιτς, Ικάρντι

Φιορεντίνα: Σπορτιέλο, Αστόρι, Λαουρίνι, Πετζέλα, Μπιράγχι, Βερετούτ (Ντίας), Μπαντέλτζ, Μπενάσι (Μπαμπακάρ), Τσιέσα, Σιμεόνε, Θεράου (Άισερικ)