Επιστροφή στις νίκες για την Ατλέτικο! (vid)

επιστροφή στις

Επιστροφή στις νίκες έκανε σήμερα η Ατλέτικο στο Camp d’Esports επικρατώντας 4-0 επί της Λιέιδα στον αγώνα Κυπέλλου Ισπανίας για τη φάση των 16.

Η Ατλέτικο έδειξε ήδη από το πρώτο ημίχρονο ότι ήθελε να επιβληθεί επί της Λιέιδα και να πάρει τη νίκη. Το σκορ για την Ατλέτικο Μαδρίτης άνοιξε ο Ντιέγκο Κοντίν στο 33΄ σημειώνοντας το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 37΄ ο Φερνάντο Τόρες χάρισε το 2-0 στην ομάδα του. Οι Ροχιμπλάνκος όμως δεν σταμάτησαν μόνο στο 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντιέγκο Κόστα, κάνοντας το ντεμπούντο του στην ομάδα, πέτυχε το εκπληκτικό 3-0 στο 69′ σκοράρωντας για την ομάδα του ύστερα από χρόνια.  Στις καθυστερήσεις η Ατλέτικο πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Αντουάν Γκριεζμάν στο 92΄, που κλείδωσε την πρόκριση για την επόμεη φάση του Κυπέλλου Ισπανίας.

Λιέιδα: Ντέιβιντ Ολιβέρος, Αϊτόρ Νουνέζ, Μάρκ Τρίλες, Ενέκο Σατρουστέγκουι, Μούσα Μπέντεχ, Μανού Μολίνα, Ζοζέ Λουίς Βαλιέντε, Μαουχαμάντου Γκνίνγκ, Φερνάντο Πουμάρ, Ιβάν Αγκούντο, Μποτζάν Ραντουλοβιτς

Ατλέτικο: Μ.Αν.Μογιά, Χουανφράν,Γκοντίν, Χιμένες, Λ.Ερναντέζ, Αν.Κορέα, Φερνάντεζ, Σαούλ, Φερέιρα Καράσκο, Γκαμεϊρό, Τόρες