Νέα χρονιά με το δεξί για την Παρί! (vid)

νέα χρονιά

Με το δεξί μπήκε η νέα χρονιά για την Παρί Σεν Ζερμέν, αφού η πρώτη ομάδα του Παρισιού κατάφερε να πετύχει το εντυπωσιακό 6-1 επί της Ρεν στον εκτός έδρας αγώνα για το Κύπελλο Γαλλίας.

Το γκολ δεν άργησε να έρθει για την Παρί Σεν Ζερμέν, όταν ο Κιλιάν Μπαπέ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό κάνοντας το 1-0 υπέρ της ομάδας του. Μόλις λίγα λεπτά αργότερα, ο άσσος της Παρί, Νεϊμάρ σημείωσε το 2-0 στο 17΄. Στο 24΄ ο Άνχελ Ντι Μαρία χάρισε ένα ακόμη γκολ στην ομάδα του κάνοντας το 3-0. Οι τρεις ποδοσφαιριστές, όμως, δεν σταμάτησαν να σκοράρουν, αφού ο Νεϊμάρ σημείωσε κι άλλο τέρμα λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, στο 43΄. Η απάντηση από τη Ρεν ήρθε στο 66΄, όταν ο Μπουριτζέουντ έκανε το 4-1. Οι Παριζιάνοι γρήγορα αντέδρασαν με τον Άνχελ Ντι Μαρία να πετυχαίνει το 5-1 στο 74΄ και τον Κιλιάν Μπαπέ να διαμορφώνει το τελικό 6-1 για την ομάδα του στο 76΄.

Ρεν: Ντιαλό, Ντανζέ, Νιανιόν, Μεξερ, Μπενσεμπαΐνι, Ζελίν, Μπουριτζεουντ, Αντρέ, Σιλικι, Μουμπελέ, Καζρί

Παρί Σεν Ζερμέν: Τράπ, Άλβες, Σίλβα, Κιμπεμπέ, Μπερτσίτσε, Βερατι, Λο Σέλσο, Ραμπιό, Ντι Μαρία, Μπαπέ, Νεϊμάρ