Νίκη για τον Νεϊμάρ και την παρέα του! (vid)

παρέα του

Την νίκη πήρε ο Νεϊμάρ και η παρέα του μέσα στο Stade de la Licorne επικρατώντας με 2-0 επί της Αμιάν στον αγώνα για το Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Καμία από τις δυο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ αντίθετα η ομάδα της Αμιάν πικράθηκε στο 34΄, αφού ο Γκάρτνερ δέχθηκε κόκκινη κάρτα. Στο δεύτερο ημίχρονο το αστέρι της Παρί Σεν Ζερμέν, ο Νεϊμάρ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του κάνοντας το 1-0 στο 53΄, ύστερα από πέναλντι. Το δεύτερο γκολ για την Παρί σημείωσε ο Αντριέν Ραμπιό στο 78΄, που ουσιαστικά καθόρισε και το τελικό σκορ.

Αμιάν: Γκάρτνερ, Ελ. Αζάμ, Γκουανο, Κ. Αντενόν, Αβελαρ, Φοφανα, Μονκοντούιτ, Γκακπέ, Κακουτά, Μανζαλά, Κονατέ

Παρί Σεν Ζερμέν: Τράπ, Μπερτσίτσε, Σίλβα, Μαρκίνιος, Μουνιέρ, Ντράξλερ, Ραμπιό, Βεράτι, Νεϊμάρ, Μπαπέ, Ντι Μαρία