Περίπατος για Μπάγερν, 4αρα η Παρί Σεν Ζερμέν!(vid)

περίπατος για Μπάγερν

Περίπατος για Μπάγερν Μονάχου και άνετη 4αρα για την Παρί Σεν Ζερμέν που επικράτησαν των Σέλτικ και Άντερλεχτ με 3-0 και 0-4 αντίστοιχα για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο Βέλγιο η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ νωρίς στο 3ο λεπτό με τον Εμπαπέ που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και πλάσαρε ιδανικά. Στην συνέχεια πάλι ο Εμαπέ έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ και στο 44 ο Έντισον Καβάνι με κεφαλιά έκανε το 0-2. Στο δεύτερο μέρος η Παρί είχε δοκάρι με τον Καβάνι στο 49. Στο 58 ο Ουρουγουανός σκόραρε και πάλι αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Παρί έκανε 3 τα τέρματα της στο 66 με ωραία συρτή εκτέλεση φάουλ του Νεϊμάρ. Στο 70 ο Καβάνι και πάλι είδε το γκολ του να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Το τελικό 4-0 έκανε ο Ντι Μαρία στο 88.

Στο Μόναχο η Μπάγερν είδε να της ακυρώνεται σωστά γκολ του Τιάγκο Αλκάνταρα προτού ανοίξει το σκορ στο 17 με τον Τόμας Μίλερ και διπλασίασε τα τέρματα της με κεφαλιά του Γιόσουα Κίμιχ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν συνέχισε δυναμικά και έκανε το 3-0 στο 51 με κοντινή κεφαλιά του Χούμελς. Οι Βαυαροί έχασαν αρκετές ευκαιρίες όμως το τελικό αποτέλεσμα δεν άλλαξε και έμεινε το 3-0.

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Σελς, Απιά, Ντεντόνκερ, Εμποτζί, Ντέσχαχτ, Ονιεκούρου, Κουμς, Τρεμπέλ, Χέρκενς, Χανί, Τεοντρόρτσικ.

ΠΑΡΙ ΣΖ: Αρεολά, Ντάνι Άλβες, Μαρκίνιος, Κιμπέμπε, Κιρζαουά, Τιάγκο Μότα, Βεράτι, Ραμπιό, Εμπαπέ, Νεϊμάρ, Καβάνι.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Ούλραϊχ, Κίμιχ, Τζερόμ Μπόατενγκ, Χούμελς, Αλάμπα, Ρούντι, Τιάγκο Αλκάνταρα, Τόμας Μίλερ, Ρόμπεν, Κομάν, Λεβαντόφσκι.
ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Γκαμπόα, Λούστιγκ, Μπογιατά, Τιέρνι, Σκοτ Μπράουν, Ντσαμ, Άρμστρονγκ, Ρόμπερτς, Σκοτ Σινκλέρ, Γκρίφιθς.