Διασυρμός: 3μπαλο από την Μπόρνμουθ η Τσέλσι!(vid)

3μπαλο

Με 3μπαλο κέρασε την Τσέλσι η Μπόρνμουθ στο παιχνίδι-έκπληξη για την 25 αγωνιστική της Premier League, με τα “κεράσια” να επικρατούν με 0-3 στο σπίτι των Πρωταθλητών Αγγλίας και με όλα τα γκολ να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο!

Η Τσέλσι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κάποιες καλές ευκαιρίες στα πρώτα 45 λεπτά, ενώ το πιο αξιοσημείωτο γεγονός ήταν ο τραυματισμός του Αντρέας Κρίστενσεν ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε, δίνοντας τη θέση του στον Ρούντιγκερ.

Η Μπόρνμουθ έκανε την έκπληξη στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκε στο 51 με τον Γουίλσον ο οποίος έκλεψε ωραία την μπάλα από τον Μπακαγιόκο, έπαιξε ένα-δύο με τον Άιμπ και εκτέλεσε τον Κουρτουά για το 0-1. Η Τσέλσι στη συνέχεια βγήκε μπροστά και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά αντ΄αυτού η Μπόρνμουθ στάθηκε και πάλι τυχερή και έκανε το 0-2  με τον Στάνισλας να σκοράρει από κοντά μετά από ασίστ του Γουίλσον στο 64! Και σαν να μην έφτανε αυτό, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και τρίτο γκολ στο 67 με τον Ακέ να σκοράρει για το 0-3 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην Μπόρνμουθ! Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του αγώνα, με την Μπόρνμουθ να παίρνει σημαντική νίκη και να απομακρύνεται αισθητά από την επικίνδυνη ζώνη.

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Τζαπακόστα, Απιλικουέτα, Κρίστενσεν, Κέιχιλ, Μάρκος Αλόνσο, Καντέ, Μπακαγιοκό, Πέδρο, Μπάρκλεϊ, Αζάρ.
ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Μπέγκοβιτς, Φρέιζερ, Φράνσις, Στιβ Κουκ, Ακέ, Ντάνιελς, Λιους Κουκ, Γκόσλινγκ, Άιμπ, Στάνισλας, Γουίλσον.